Visoka zmaga nad Angleži

Photo by: Racal Decca

Rugby klub Maribor je prejšnjo nedeljo odšel na “pol gostovanje” in “pol domačo tekmo”, saj se je v Ljubljani, na stadionu RAK Olimpije, srečal z londonsko ekipo Racall Decca, ki je v sklopu manjše klubske turneje obiskala deželo na sončni strani Alp.

V enostranskem dvoboju so Mariborčani prepričljivo slavili (60:12) in polaganja dosegali kot po tekočem traku, v tekmi pa so dragocene minute pripadle predvsem manj izkušenim igralcem. Največ pik za mariborsko ekipo je dosegel Luka Mišič (13), svoje prvo polaganje pa je, po kar lepem času v ragbiju, končno dosegel tudi Štefan Kološa – čestitamo!

Kljub visoki zmagi, pa se v klubu spominjajo predvsem zabavnega druženja v t.i. tretjem polčasu, v katerem sta se ekipi, kot se za prijateljski obračun spodobi, pomerili v kopici zabavnih iger, ki so navdušile tudi vse gledalce.

Zdaj Mariborčane čaka dva tedna dolg premor, ki je namenjen tekmam reprezentance, ob njegovem koncu pa se rugby ponovno vrača v Športni park Tabor!

9.5. nadaljujemo z mednarodnim tekmovanjem Alpine Rugby Championship – v goste prihaja RC Donau z Dunaja.